Atatürk Mahallesi, Turgut Özal Blv., 34750 Ataşehir/İstanbul, Türkiye
0553 651 48 04
gulderencapa@capamakeup.com

Geyşa Makyajı (Geisha)

Profesyonel Makyaj ve Kuaför hizmetlerimizden faydalanmak ister misiniz?. Gelin makyajı, ipek kirpik, gelin başı ve profesyonel makyaj hizmetleri Ataşehir 'de!

Geyşa Makyajı (Geisha)

Geyşa Makyajı

Geyşa makyajı Çapa Makeup Studio’da. Profesyonel makyaj hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız randevu almayı unutmayın, hemen arayın! Makyaj, insanlık tarihi boyunca ilkel kabilelerden günümüze kadar uzanan, güzelliği ön plana çıkartmak için kadınların tercih ettiği bir uygulamadır. Özellikle kültürler arası gelenekler, görenekler, yaşam tarzlarına göre farklılıklar gösteren bu uygulama derin tarihsel anlamı ve içeriğinin dışında sanatsallık tanımını da içerir. Günümüzde teknolojinin ve alım gücünün de gelişmesi ile her ne kadar günlük kullanımlar için de yaygın olsa da hala bazı kültürlerde geçmiş çağlardan önce yapılan uygulama ve teknikler de yaşatılmaktadır. Buna bir örnekte uzak doğuda hala yaşatılan “Geyşa Makyajı” uygulamasıdır.

Geyşalar; Japon kültüründe müzik aletleri çalabilen, dans edip şarkı söyleyebilen, uzun bir süre hizmet faliyetlerinin yanı sıra, sanatsal ve kültürel eğitimler almış kadınlar için kullanılan bir terimdir. İngilizce’de Geisha olarakta karşımıza çıkar. Onyedinci – 17. yüzyıldan beri , sayıları oldukça azalsa da aynı öğretiler ile günümüze kadar hala sürdürülen bir gelenek ve yaşam tarzıdır. Geisha’ların saç tasarımlarından, kıyafetlerine ve makyajına kadar tüm yapılış ve görünüş stilleri, belirli sanatsal teknikler ve eğitim derecelerine göre değişmektedir. Örneğin; Maiko derecesinde olan bir geyşa makyajında ruj sadece alt dudağa sürülür ve kimano giyme şekilleri de farklılık gösterir.

Geleneksel geyşa makyajında kullanılan ürünler ve teknikler yine bu kültüre özeldir. Boyun bölgesi de dahil olmak üzere, kimono üzerinde ki tüm açık kalan bölgelere beyaz rengin güzel gösterdiğine inandıkları için; yüz de dahil tüm bu bölgeleri Oshiroi pudrası (geleneksel beyaz punda) ile kapatırlar. Pudra işlemi uygulanmadan önce kaşların tümü alınıp pudranın tamamen yüzü kaplaması gerekmektedir. Daha sonra alınan kaşlar yerine, pudra üzerinden kalem ile kaşlar tekrar çizilir. Daha sonra isteğe göre göz makyajı ve dereceye göre dudaklara ruj uygulaması gerçekleştirilir.

Çapa Makeup Studio’da özel günlerinizde, sahne sanatları (tiyatro, sinema, bale, opera…) ve tüm davetlerinize özel profesyonel makyaj hizmeti alabilirsiniz.
Tesettürlü ve türbanlı müşterilerimize özel profesyonel hizmeti sunmaktayız.
Tercihleriniz dahilinde diğer hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz;

Referanslarımız ve örnek uygulamalarımız için bizi instagram sayfamız üzerinden takip etmeyi unutmayın:
Gülderen ÇAPA – Professional Makeup Artist
Instagram: @capamakeup

M.A.C, SephoraKryolan, Huda Beauty, NYX ve bir çok dünyaca ünlü markanın ürünleri ile hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Geyşa makyajı hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız randevu almayı unutmayın.

Randevu ve İletişim:

Gülderen ÇAPA – Professional Makeup Artist

(Randevu İçin Tıklayınız)


Mobil & Whatsapp:
0 553 651 48 04

 

 Nyx Profesyonel Makyaj  Sephora Profesyonel Makyaj Nars Profesyonel Makyaj HudaBeauty Profesyonel Makyaj

Bize iletişim bilgilerimiz 0 216 548 12 58 veya 0 553 651 48 04 üzerinden ulaşabilir, gulderencapa@capamakeup.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Siz de Geyşa makyajı hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız bizleri arayabilir, fiyat, bilgi ve randevu almak için tüm sorularınızı çekinmeden öğrenebilirsiniz.
Bizi aramanızı, porselen makyaj hizmetlerimiz için; mesleğini bilen, deneyimli ve emin ellere teslim etmenizi öneriyoruz.

Güzelliğiniz Çapa Makeup İle Her Zaman Bir Adım Önde…

Randevu ve İletişim:

Adres: Atatürk Mahallesi, Turgut Özal Blv., 34750 Ataşehir/İstanbul, Türkiye
Pro Makeup Artist: Gülderen ÇAPA
Mobil & Whatsapp: 0 553 651 48 04
Email: gulderencapa@capamakeup.com