Atatürk Mahallesi, Turgut Özal Blv., 34750 Ataşehir/İstanbul, Türkiye
0553 651 48 04
gulderencapa@capamakeup.com

2020 – 2021 Makyaj Trendleri Sonbahar Kış Yaz

Profesyonel Makyaj ve Kuaför hizmetlerimizden faydalanmak ister misiniz?. Gelin makyajı, ipek kirpik, gelin başı ve profesyonel makyaj hizmetleri Ataşehir 'de!

2020 – 2021 Makyaj Trendleri Sonbahar Kış Yaz

2020-2021 Makyaj Trendleri Sonbahar Kış Yaz

2020 – 2021 Makyaj trendleri geçtiğimiz sezonda da olduğu gibi radikal değişikler ile karşılaşmamaktayız. Professional Makeup Artist Gülderen Çapa bu yılın trendlerini açıklıyor! Ünlü BASF firması ve Pantone Color Institute™ (Pantone Renk Ensttüsü) çalışmaları ile, kozmetik sektöründe 2020/21 trend renk raporu araştırmalarını yapmış ve trend renk paletlerini “Time to break free” mottosu ile yayınlamıştır. Pantone Color Institute‘ nün (Pantone Renk Ensttüsü) raporlarına göre, 2019 yılından itibaren hissettiğimiz; “Özgürlüğü Kucakla ve İsyanı Güçlendir!”in ayak seslerini bu sene daha da hissedilir bir şekilde yaşayacağız.

Raporlara göre 2020/2021 Kış Döneminin Renk Paleti
Kış Dönemi İçin
; Toprak tonları, Mineral Işıltılar, Islak Metalikler

2020-2021-makyaj-kış-trendi-renk-paleti

2020/2021 Yaz Döneminin Renk Paleti;

2020-2021-makyaj-yaz-trendi-renk-paleti

2020 – 2021 Sonbahar, Yaz ve Kış aylarında da yine dudaklar ve gözler ön plana çıkartılarak sağlıklı bir görünüm için sade ve parlak tonlarda, makyaj uygulamaları tercih edilmektedir. Özellikle bu sezonda da gelinlerimiz sade gelin makyajı uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Anlaşılan bu sezonda cilt bakımına makyajdan daha çok vakit ayırmamız gerekiyor. Yaratıcılık ön planda olup, dönem makyajları da (örnek: retro gelin makyajı) yeniden gün yüzüne çıkmıştır. Dudaklar belirgin, gözler simli, buhulu ve manyetiktakma kirpik, ipek kirpik uygulamaları oldukça tercih edilmektedir. Genel olarak gözlerin ve dudakların ön planda tutulduğu ıslak, ışıl ışıl parlayan ve gölgelendirilmiş makyaj uygulamalarını bu sezonda da göreceğiz. Özellikle gelinlerimize, bu yılın trendleri yazımıza başlamadan önce bu yazımı da okumanızı öneriyoruz: Sade Gelin Makyajı (Tıklayınız…)

1- Gözler Ön Planda – Smokey Eyes

Gözler Ön Planda

Gözler ve kaş bölgelerinde kural yok! Anatominize uygun bir şekilde gerçekleştirilen buhulu göz makyajı smokey eyes ile gözlerinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Kaşları tamamen belirgin ya da tamamen arka plana da bırakabilirsiniz. Özellikle kaşlar küçük dokunuşlar ile doğal da bırakılabilir. Podyumlarda doğal kaşlar oldukça sık görülmekte. Eğer kaşlarınızı belirginleştirten sonra sert bir görünüm istemiyor iseniz kullanacağınız tonların daha nude olmasına dikkat edin. Yaratıcılıkta tamamen özgürsünüz!

 

2- Kirpikler – İpek Kirpik / Takma Kirpik / Manyetik Kirpik

Gelin Göz Makyajı 2

Kirpikler; özellikle düğün ve show makyajlarında her dönemin tercihi. Bu sezonda da günlük makyaj uygulamalarında tercihe göre takma kirpik yerine; kalıcılığı daha uzun ve doğal görünen ipek kirpik tercih edilmektedir, Şayet kirpik uygulaması istenmiyor ise maskarınızı mutlaka; günlük kullanıma uygun ve kaliteli – su geçirmez ürünlerden tercih edin. Maskara olmazsa olmazımız… Kirpiklerde de özgürüz!

 

3- Porselen Makyaj

Günlük kullanıma uygun olmasa da fotoğraf ve katalog çekimlerinde, düğünlerde ve show dünyasında oldukça popüler. Bu sezonda da porselen bebek görünümünde makyaj uygulamalarına oldukça çok rastlayacağız. Porselen makyaj uygulaması hakkındaki detaylı bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz: Porselen Makyaj (Tıklayınız…)

 

4- Dönem Makyajları Yine Trend. Geçmişe Özlem Var!

Retro Makyaj

Asi kızlar, dumanlı gözler, parti renkleri… 70’lerin doğal ışıltıları, 80’lerin dağınıklığı ve 90’lar… Geçmişe duyulan özlem asla bitmeyecek gibi. Bu sezonda retro makyajlar hem gelinlerimiz hem de günlük makyajlarda oldukça sık karşılaşacağımız çizgilere sahip olacak. Gözler ve kaşlarda sıkça bu çizgiler var.

 

5- Dudaklar Belirgin, Parlak ve Islak (Kırmızı ve Tonları Vazgeçilmez…)

Parlak dudaklar makyaj

Cilt tonunuza uygun kırmızı rujlarınızı ve parlatıcılarınızı 2020 sezonunda da makyaj çantanızda bulundurmayı unutmayın. Gözlerin yanı sıra dudaklarda bu sezonda ön planda olacak. Islak, parlak ve belirgin dudaklara kavuşmak için nude renklerde tercih edilebilir. Önemli olan cilt tonunuza uygun renkleri yakalayabilmeniz olacaktır.

 

6- Taşlar ve Simler

Taş ve Sim Göz Makyajı

Büyük taş ve simler, sahne ve show makyajlarında yaygın olarak tercih edilse de; kına gecelerinde, düğünlerde ve davetlerde oldukça sık göreceğimiz materyaller olacak. Gece makyajlarında 2019 sezonunda hayatımıza girmiş bulunmakta ve 2020 – 2021 sezonunda da makyaj trendleri arasına girmektedir.

 

7- Pembe Elmacık Kemikleri

Mezuniyet Balosu Makyajı

Pembe ve pembe tonları allıklar, 80’ler kadar abartılı bir şekilde olmasa da 2020 – 2021 sezonunda da makyaj çantalarımızda bulunuyor.
Cildi canlandırmanın ve yumuşak bir görünüme kavuşmanın sırrı pembe allıklar. Zarifliğin ve inceliğin tonu…

 

8- EyeLiner Çizgileri

Eyeliner 2Renkli Eye Liner

Göz çizgileri her sezonun özgürlüğünde devam etmekte. Dağınık ve kalın çizgiler, karalamalar ve kedi gözü… Göz yapınıza ve bulunacağınız ortamın atmosferine dikkat ettiğiniz sürece bu sezonda oldukça özgürsünüz ve hatta renkli eyeliner ürünleri de kullanabilirsiniz.

 

9- Cilt Sade ve Sağlıklı – Cilt Bakımınızı da İhmal Etmeyin

Cilt Bakımı

Podyumlarda da göreceğimiz üzere gözler ve kaşların ön plana çıkartılması haricinde, sağlıklı bir görünüme sahip olmak bu sezon da oldukça önemli. Cildin temizliği ve parlaklığı ön planda. Bu sezonda, geçen 2019 sezonu gibi cilt bakımına daha çok önem göstereceğiz. Sade bir görünümden ve trendlerden ziyade tüm makyaj uygulamalarında cilt temizliği her zaman oldukça önemlidir. Makyaj uygulaması tercihleriniz ne olursa olsun, temizlenmiş ve arındırılmış bir cilt üzerine yapılan her uygulama, başta sağlığınız olmak üzere, daha kusursuz, daha kalıcı ve sabit bir görünüme kavuşmak için olmazsa olmazlardandır. Pro Makeup Artist Gülderen Çapa; cilt bakımınıza dikkat etmenizi, ihmal etmemenizi kesinlikle öneriyor.

Çapa Makeup Studio’da özel günlerinizde, sahne sanatları (tiyatro, sinema, bale, opera…) ve tüm davetlerinize özel profesyonel makyaj hizmeti alabilirsiniz.
Tesettürlü ve türbanlı müşterilerimize özel profesyonel hizmeti sunmaktayız.
Tercihleriniz dahilinde diğer hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz;

Referanslarımız ve örnek uygulamalarımız için bizi instagram sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz:
Gülderen ÇAPA – Professional Makeup Artist
Instagram: @capamakeup

M.A.C, SephoraKryolan, Huda Beauty, NYX ve bir çok dünyaca ünlü markanın ürünleri ile hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Profesyonel makyaj hizmetlerimizden faydalanmak istiyor iseniz randevu almayı unutmayın.

Randevu ve İletişim:

Gülderen ÇAPA – Professional Makeup Artist

(Randevu İçin Tıklayınız)


Mobil & Whatsapp:
0 553 651 48 04

 

 Nyx Profesyonel Makyaj  Sephora Profesyonel Makyaj Nars Profesyonel Makyaj HudaBeauty Profesyonel Makyaj

Bize iletişim bilgilerimiz 0 553 651 48 04 üzerinden ulaşabilir, gulderencapa@capamakeup.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Siz de makyaj hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız bizleri arayabilir, fiyat, bilgi ve randevu almak için tüm sorularınızı çekinmeden öğrenebilirsiniz.
Bizi aramanızı, profesyonel makyaj hizmetlerimiz için kendinizi; mesleğini bilen, deneyimli ve emin ellere teslim etmenizi öneriyoruz.

Güzelliğiniz Çapa Makeup İle Her Zaman Bir Adım Önde…

Kaynak: https://www.basf.com/us/en/products/General-Business-Topics/pigments/Trends-and-topics/Cosmetic-Color-Trends-2020-21.html

Randevu ve İletişim:

Adres: Atatürk Mahallesi, Turgut Özal Blv., 34750 Ataşehir/İstanbul, Türkiye
Pro Makeup Artist: Gülderen ÇAPA
Mobil & Whatsapp: 0 553 651 48 04
Email: gulderencapa@capamakeup.com